Czy usuwanie cellulitu falą uderzeniową jest skuteczne i bezpieczne?

Cellulit, czyli lipodestrofia typu kobiecego, to stan skóry, w którym widoczne są zmiany w obrębie skóry właściwej i tkanek podskórnych. Zagłębienia i nierówności na skórze pojawiają się m.in. w wyniku zaburzeń metabolizmu w tkance podskórnej – tekstura skóry przypomina fakturę skórki pomarańczy (stąd jej potoczna nazwa: skórka pomarańczowa). Jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu są różnego rodzaju zaburzenia hormonalne, ale również: czynniki genetyczne (dziedziczne mogą być czynniki predysponujące do powstania cellulitu), brak lub niewystarczająca aktywność fizyczna, nieodpowiednie odżywianie (źle zbilansowana dieta, produkty wysoko przetworzone w menu, nieregularne posiłki). Skóra objęta cellulitem może być przyczyną obniżonego samopoczucia i pewności siebie. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technikom stosowanym w kosmetologii ciała – usuwanie cellulitu jest skuteczne. Jedną z najefektywniejszych metod jest fala uderzeniowa zwalczająca cellulit. Na czym polega X-Wave i ilu zabiegom należy się poddać, by efekt był zadowalający?

Na czym polega usuwanie cellulitu falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa X-Wave to zaawansowane, nieinwazyjne i bezbolesne leczenie cellulitu. Zwalczanie cellulitu za pomocą X-Wave polega na rozbijaniu podskórnej tkanki tłuszczowej poprzez emisję niezogniskowanych impulsów dźwiękowych, które w postaci drgań rozchodzą się w głąb skóry i penetrują tkankę wpływając pozytywnie na leczone obszary.

W skórze i tkance podskórnej, w wyniku poddania ich działaniu fali uderzeniowej zachodzą trzy podstawowe procesy/zmiany:

  • Zwiększony dopływ krwi - powstają nowe naczynia włosowate oraz wzrasta mikrocyrkulacja, a co za tym idzie - w obszarze poddanym działaniu X-Wave poprawia się metabolizm i rośnie szybkość zaopatrywania komórek w tlen;
  • Przemodelowanie kolagenu – impulsy energetyczne powodują w skórze i tkance podskórnej proces pseudozapalny, którego efektem jest uwolnienie mediatorów leczniczych i namnażanie się komórek produkujących kolagen;
  • Eliminacja komórek tłuszczowych – zwiększony dopływ krwi do obszaru objętego leczeniem, powstanie nowego pasma kolagenu oraz przyspieszenie metabolizmu i udrożnienie układu limfatycznego pozwala na szybszy transport metabolitów, które są bezproblemowo usuwane z organizmu.

Efektem serii zabiegów z użyciem X-Wave będzie wyraźnie gładsza (lub gładka), jędrniejsza i bardziej sprężysta skóra. Skóra poddana leczeniu będzie odmłodzona i elastyczniejsza, bez charakterystycznych dla skórki pomarańczowej nierówności. Fala uderzeniowa X-Wave stosowana jest nie tylko w terapii antycellulitowej i w leczeniu cellulitu, ale również w: wygładzaniu nierówności po lipoplastyce, leczeniu lipodemii, oraz niwelacji blizn i redukcji rozstępów.

Czy jeden zabieg falą X-Wave wystarcza, aby uzyskać efekty?

Ilość zabiegów zależy od efektu, który chcemy uzyskać oraz rodzaju i zaawansowania cellulitu. Cellulit ma trzy podstawowe odmiany: tłuszczowy twardy (dotyczy przede wszystkim młodych i aktywnych fizycznie kobiet, u których nierówności na skórze widoczne są jedynie podczas jej ściskania – to początkowa faza cellulitu), tłuszczowy miękki (dotyczy osób niewystarczająco aktywnych i pojawia się wraz z wiekiem, gdy zmniejsza się napięcie mięśni, a skóra stopniowo wiotczeje, widoczny jest bez ściskania skóry) i wodny (pojawia się u osób nieaktywnych fizycznie i źle się odżywiających, jest wynikiem zaburzeń w przepływie limfy i krwi, objawia się obrzękami i falami na skórze – w większości przypadków można się go pozbyć poprzez zmianę stylu życia).

Fala uderzeniowa X-Wave może pomóc w usunięciu każdego rodzaju cellulitu pod warunkiem, że dobrana zostanie odpowiednia ilość zabiegów i serii. Ogólnie przyjmuje się, że po serii 6 zabiegów (wykonywanych co około 4 dni) – efekt fali uderzeniowej powinien utrzymać się przez około 8 miesięcy, po których zalecane jest powtórzenie serii. Istotny wpływ na długość utrzymywana się i jakość efektów ma również nasz styl życia – decydując się na leczenie cellulitu przy pomocy X-Wave warto również wdrożyć dietę oraz regularną aktywność fizyczną.

Zabieg falą uderzeniową leczy cellulit oraz wpływa pozytywnie na inne aspekty urody

Leczenie cellulitu nowatorską technologią fali uderzeniowej X-Wave daje pozytywne rezultaty (przy zastosowaniu odpowiedniej serii zabiegów) oraz jest bardzo pozytywnie oceniane przez pacjentów. Zabiegi są nieinwazyjne i bezbolesne (odczuwane jako delikatne klepnięcia), a przez to komfortowe dla poddających się nim osób. Efekty są tym lepsze i lepiej widoczne oraz dłużej się utrzymują – im lepiej się odżywiamy i dbamy o odpowiednią ilość ruchu. Redukcja cellulitu poprawia nie tylko estetykę naszego ciała, teksturę i elastyczność skóry, ale również pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie – jesteśmy pewniejsi siebie, pozbywamy się kompleksów i częściej się uśmiechamy, a co za tym idzie: wyglądamy młodziej i zdrowiej (nie tylko miejscowo, w obszarach objętych leczeniem!).

Przeciwwskazania do zabiegu falą uderzeniową X-Wave

Przeciwwskazaniem do zabiegu falą uderzeniową X-Wave są patologie skórne (w tym przewlekłe choroby skóry), a także: choroby zakaźne (w toku), problemy zdrowotne z układem naczyniowym i sercowym (m.in. niewydolność serca, zapalenie żył, patologie w obrębie tętnic, zakrzepica, rozrusznik serca), niewydolność nerek i/lub wątroby, cukrzyca i nowotwór. Zabiegom falą uderzeniową X-Wave nie powinny poddawać się również kobiety w ciąży.

Efekty uboczne zabiegu falą X-Wave

Bezpieczeństwo zabiegów falą X-Wave zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami CE. Zabiegi są bezpieczne i najczęściej całkowicie bezbolesne. Bardziej wrażliwe osoby mogą jednak odczuwać podczas zabiegu lekkie pieczenie i/lub swędzenie, a efektem ubocznym może być lekkie zaczerwienienie skóry (najczęściej chwilowe). Istotne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu falą X-Wave, które polega na odpowiednim nawodnieniu organizmu – dwa dni przez zabiegiem, w dniu zabiegu oraz dwa dni po nim należy wypijać dwa litry wody dziennie. W celu ułatwienia i przyspieszenia wydalania z organizmu rozbitych komórek tłuszczowych zalecany jest po zabiegu ręczny drenaż limfatyczny.