Jak działa mezoterapia igłowa?

Wraz z upływem czasu nasza skóra traci młodzieńczą witalność, elastyczność i blask. Staje się zmęczona i poszarzała. Styl życia, przepracowanie, zbyt mała ilość snu i czynniki zewnętrzne mogą bardzo pogłębiać ten stan. Jeśli chcesz wydłużyć młodość, przywrócić skórze świeży i młody wygląd, marzysz o jędrnej i pozbawionej cellulitu skórze, to mamy dla Ciebie coś absolutnie wyjątkowego. Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów estetycznych. W zależności od potrzeb, dostępna jest mezoterapia skóry twarzy oraz mezoterapia skóry głowy, a także mezoterapia wyszczuplająca, ujędrniająco-wyszczuplająca oraz mezoterapia antycellulitowa.

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych lub preparatów mających opóźnić proces starzenia się skóry. Seria precyzyjnych iniekcji preparatu w małych dawkach pozwala na jego równomierne rozmieszczenie w skórze. Składniki aktywne podawane są bezpośrednio do miejsc, które najbardziej tego potrzebują (twarz, szyja, skóra głowy). Mezoterapia kosmetyczna zapewnia skuteczne odżywienie i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełnia niedobory witamin i minerałów, dzięki czemu błyskawicznie regeneruje skórę, a także pomaga zlikwidować widoczne objawy przemęczenia. Mezoterapia mikroigłowa może być wykonywana przy każdym typie skóry. Zabieg mezoterapii trwa od 30 minut do godziny.

Mezoterapia mikroigłowa pozwala na precyzyjne wstrzykiwanie w skórę substancji odżywczych

Zabieg mezoterapii dostarcza skórze substancje aktywne, których celem jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych. Składniki wstrzykiwane w skórę przyczyniają się do jej rewitalizacji, nawilżenia i odmłodzenia. Skutecznie uzupełniają też niedobory witamin i minerałów. Substancje aktywne są zawsze odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta, a każdy koktajl ma inny skład.

Koktajle mogą mieć postać gotowych leków lub być sporządzone z indywidualnie dobranych związków leczniczych, regenerujących i odżywczych. W ich skład może wchodzić kwas hialuronowy, aminokwasy, witamina A, która przyspiesza odnowę komórkową, witamina B zapewniająca skórze równowagę biologiczną oraz witamina C, która zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, a także wzmacnia naczynia krwionośne.

Mezoterapia igłowa pomaga przy wielu problemach kosmetycznych

Mezoterapia igłowa to idealne rozwiązanie dla wielu problemów skórnych. Warto się na nią zdecydować w momencie, kiedy skóra utraciła blask, sprężystość i elastyczność. Zabieg mezoterapii warto wykonać, gdy na skórze pojawiają się drobne zmarszczki mimiczne, skóra staje się nienaturalnie zmęczona, a pod oczami pojawiają się obrzęki, nieestetyczne zasinienia lub kurze łapki.

Mezoterapia kosmetyczna to także doskonałe rozwiązanie na rozstępy i cellulit. Zabieg świetnie sobie radzi z rozstępami na udach, brzuchu i biodrach. Skutecznie likwiduje pomarańczową skórkę oraz pomaga uporać się z wiotkością skóry. Doskonale sprawdza się też w przypadku przebarwień, blizn pourazowych oraz blizn spowodowanych trądzikiem. Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.

Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii dla osiągnięcia optymalnych efektów?

Efektywność zabiegu jest bardzo wysoka, gdyż naskórek idealnie wchłania wszystkie podane mu substancje. Efekty mezoterapii są widoczne już po pierwszej sesji. Skóra jest dobrze nawilżona i od razu staje się wyraźnie jędrniejsza. Jednakże dla uzyskania naprawdę spektakularnych efektów zaleca się wykonanie 4 - 6 serii zabiegów. Powinny się one odbywać mniej więcej co 2 - 4 tygodnie. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej pół roku.

Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed jej starzeniem się. O ilości zabiegów decyduje lekarz po uprzedniej konsultacji z pacjentem i dokładnym zapoznaniu się z problemem. Ilość ta jest indywidualnie dobierana do potrzeb pacjenta i kondycji jego skóry.

Mezoterapia mikroigłowa jest całkowicie bezbolesna i w pełni bezpieczna

Mezoterapia igłowa to zabieg niosący za sobą wiele zalet. Przede wszystkim jest on bezpieczny, mało inwazyjny i bezbolesny. W miejscu podania preparatu czuć wyłącznie lekkie ukłucia, które nie powodują większego dyskomfortu. Efekty mezoterapii widoczne są już po pierwszym zabiegu. Regularnie powtarzana mezoterapia zapewnia długotrwałe rezultaty. Plusem zabiegu jest również to, że może być stosowany przy każdym typie skóry. Mezoterapia ma wielokierunkowe działanie, w zależności od zastosowanego koktajlu, a czas gojenia się skóry jest bardzo krótki - od kilku dni do tygodnia.