Wpływ Endermologii LPG na zdrowie, urodę oraz samopoczucie

Endermologia LPG to masaż podciśnieniowy stymulujący tkankę łączną skóry. Najbardziej znany jest z efektywnej redukcji cellulitu, lista jego zalet jest jednak dłuższa. Metoda ta wykorzystywana jest m.in. do wygładzania i ujędrniania skóry, poprawy samopoczucia, usprawnienia krążenia krwi i limfy w ciele, eliminacji toksyn z organizmu, wyszczuplania czy rozluźniania napiętych mięśni.

Zabieg ten, ze względu na swoją skuteczność i nieinwazyjność od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeżeli chcesz pod okiem profesjonalistów go wypróbować, aby wymodelować sylwetkę, zwalczyć cellulit, ujędrnić skórę, ukoić ból czy usunąć toksyny z ciała, skorzystaj z serii zabiegów endermologii LPG w naszym gabinecie kosmetycznym SPAandGO w Warszawie.

Leczenie żylaków, bólów kręgosłupa, niewydolności żylnej i obrzęków

Drenaż limfatyczny jest jedną z najbardziej skutecznych i bezbolesnych metod wspomagających leczenie obrzęków i żylaków oraz niewydolności żylnej. Zabieg ten stymuluje unaczynienie oraz poprawia krążenie krwi i limfy, przez co daje lepsze efekty niż klasyczny masaż czy stosowanie pończoch uciskowych.

Endermologia polecana jest także przy różnego rodzaju bólach, np. mięśniowych, kręgosłupa, pleców, stawów, dłoni czy stóp, ponieważ dzięki odpowiedniemu uciskowi szybko obniża napięcie mięśniowe i redukuje bolesność. Stosuje się ją również przy stłuczeniach, silnych zakwasach, niedowładach kończyn oraz przykurczach mięśni.

Usuwanie cellulitu i blizn oraz modelowanie sylwetki

Endermologia LPG wykorzystywana jest głównie do usuwania cellulitu. Doskonale radzi sobie z każdym jego typem, tj. włóknistym, wodnym lub tłuszczowym. Tajemnicą antycellulitowej endermologii jest dogłębny masaż ciała, podczas którego dochodzi do lipolizy, czyli rozkładu tkanki tłuszczowej. Co ważne, proces ten jest naturalny i bezpieczny.

Niezaprzeczalną korzyścią stosowania endermologii jest także modelowanie oraz ujędrnianie skóry i sylwetki przez usunięcie nadmiaru tłuszczu z konkretnej partii ciała. Stosowany regularnie zabieg może również wspomagać leczenie blizn pooperacyjnych i powypadkowych.

Rozluźnianie mięśni i poprawa samopoczucia

Endermologia LPG to nie tylko doskonała terapia antycellulitowa, ale także masaż mięśni o stałej sile nacisku. Posiada on wysoką, porównywalną do klasycznego masażu ręcznego skuteczność w rozluźnianiu mięśni.

W trakcie endermologii, pod wpływem masażu w naszym organizmie wyzwalają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które koją ból i powodują uczucie odprężenia oraz zadowolenia. Z tego względu po zabiegach odczuwa się poprawę samopoczucia.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii LPG

Chociaż zabieg endermologii jest delikatny i nieinwazyjny, nie powinny z niego korzystać kobiety w okresie ciąży, krótko po porodzie i w czasie karmienia piersią, osoby ze stanami zapalnymi żył, osoby zmagające się z ostrą infekcją organizmu oraz czynnym nowotworem. Nie powinno się go stosować również bezpośrednio w miejscu występowania przepukliny brzusznej, naczyniaków oraz tłuszczaków.