Depilacja woskiem

Niechciane owłosienie stanowiło problem dla kobiet już w czasach starożytnych. Stamtąd właśnie pochodzi najstarszy sposób usuwania włosów - depilacja za pomocą wosku. Mimo istnienia wielu technik, pozwalających nam na pozbycie się owłosienia dużo osób pozostaje przy tradycyjnym woskowaniu. Zastosowanie ciepłego wosku do depilacji nadmiernego owłosienia jest wyjątkowo skuteczne. Podczas zabiegu usuwa się większą część włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod. Zabieg wymaga powtarzania co 3-6 tygodni (kwestia indywidualna).

Zalety metody depilacji woskiem:

  • pozwala na szybkie pozbycie się owłosienia z dużych partii ciała,
  • do zastosowania na każdym obszarze ciała wymagającym depilacji,
  • częste wykonywanie zabiegów znacząco osłabia włoski,
  • niewielka cena zabiegów,
  • skóra po zabiegu jest znacznie gładsza niż w przypadku użycia np. zwykłej maszynki do golenia.

Depilacja woskiem metodą paskową

Depilacja woskiem metodą paskową, to depilacja tradycyjnym, miękkim woskiem. Jest to doskonała metoda do usuwania owłosienia z dużych powierzchni - łydki, uda, plecy. Miękki wosk charakteryzuje się wyjątkowo dużą przyczepnością do włosów i skóry, co sprawia, że depilacja jest szybka, bardzo skuteczna, a skóra po niej aksamitnie miękka. Woski firmy Depileve, które stosujemy w naszym gabinecie, zawierają ponad 70% naturalnej żywicy sosnowej.

Woski Depileve w odróżnieniu od innych wosków na rynku, mają w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent żywicy z najlepszego gatunku sosny, ze sprawdzonych źródeł światowych, co charakteryzuje je doskonałą przyczepnością i lepkością. Żywica ta pozwala na optymalną temperaturę aplikacji i precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm).

Zawartość żywicy naturalnej w woskach Depileve wynosi ponad 70%. Dodatek wyciągów roślinnych z azulenu, lawendy, masła karite, oliwy z oliwek i innych cennych składników powoduje, że depilację Depileve można dopasować indywidualnie do potrzeb nawet najbardziej delikatnej i wrażliwej skóry.

Po depilacji polecamy stosowanie pianki lub ampułek firmy Depileve opóźniających odrost włosów.