Skuteczne leczenie nadpotliwości

Choć pocenie się jest naturalnym procesem chłodzenia organizmu, zdarza się, że przybiera formę choroby – hiperhydrozy. U borykających się z nią osób utrudnia codzienne funkcjonowanie, powoduje frustracje, a często prowadzi też do wycofania z życia społecznego. Coraz większym zainteresowaniem wśród osób z nadpotliwością, cieszą się kuracje z użyciem toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu, który od znajduje powszechne zastosowanie w medycynie estetycznej.

Jak pokazują badania, problemem nadmiernej potliwości może dotyczyć nawet około 3 % populacji. Zwykle występuje on u mężczyzn w rejonie pach, stóp, dłoni i czoła oraz w postaci ogólnej, na całym ciele. Kiedy chory wytwarza więcej niż 50 mg w ciągu 5 minut o nadmiernej potliwości mówi się jako o chorobie. Od chorego wymaga on częstych zmian odzieży, jest krepująca i znacząco obniża jakość życia.

Przyczyny zwiększonej potliwości

Nadpotliwość u dorosłych najczęściej związana jest z chorobami takimi jak cukrzyca, gruźlica, nadczynność tarczycy, schorzenia układu nerwowego oraz meno- i andropauza. Zdaniem lekarzy dermatolog hiperhydroza może mieć też podłoże emocjonalne. Dużą rolę w leczeniu nadpotliwości odgrywa usuwanie czynników, które ją powodują.

Coraz częściej jednak, osoby cierpiące z powodu nadmiernego pocenia się, szukają rozwiązania we współczesnej kosmetyce. W odpowiedzi na ich potrzeby, w ofercie salonu SPAandGO na Mokotowie w Warszawie znalazł się profesjonalny, bezpieczny i skuteczny zabieg leczenia nadpotliwości botoksem.

Leczenie nadpotliwości

Zabieg mający zlikwidować zwiększoną potliwość wykonywany jest w oparciu o staranny wywiad, który przeprowadzamy z pacjentem. Oceniamy w jego trakcie, w których miejscach konieczne jest wstrzyknięcie botuliny. Aby precyzyjnie określić obszar zabiegu, wykonujemy tak zwany test jodowo-skrobiowy (test Minora).

Sam zabieg leczenia nadpotliwości polega na podaniu płytko środskórnie niewielkiej ilości toksyny botulinowej. Iniekcja ta jest niemal bezbolesna, jednak na życzenie Klienta możliwe jest podanie znieczulenia.

Przeciwwskazania i działania niepożądane

Zabieg leczenia nadpotliwości nie jest wskazany w przypadku osób z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, z nadwrażliwością na składniki preparatu, w okresie ciąży i laktacji, po miejscowych iniekcjach skóry oraz u osób, które stosowały niektóre leki. Trwający od kilku do kilkunastu minut zabieg nie wymaga dalszej rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach od zabiegu i utrzymują się nawet do kilku miesięcy. Po tym czasie zalecamy powtórzenie zabiegu leczenie nadmiernego pocenia się w salonie SPAandGO.

Zachęcamy do kontaktu z personelem salonu SPAandGO w celu omówienia przebiegów zabiegu oraz przeprowadzenia szczegółowego wywiadu poprzedzającego iniekcję botuliny. Koszty leczenia nadpotliwości zaczynają się już od 1500 zł.